اهمیت زمان‌ ارسال در بازاریابی پیامکی

 

اگر که شرکت یا موسسۀ شما در حال حاضر از بازاریابی پیامکی بهره می‌برد، مطمئنا به تاثیر بالای آن آگاهی دارید. اما آیا هنگام ارسال پیامک تبلیغاتی خود به جزئیات هم توجه می‌کنید؟

اگر جواب شما خیر است، پس وقت آن رسیده که رویکرد خود را نسبت به پیامک تغییر دهید. چرا که با رعایت نکاتی می‌توان پیامک را به یکی از موثرترین ابزارهای بازاریابی تبدیل کرد.

یکی از این نکات که معمولا توجه چندانی به آن نمی‌شود. زمان ارسال پیامک است. بگذارید راحت به شما بگوئیم… زمان‌بندی خیلی خیلی خیلی اهمیت دارد! آیا می‌خواهید دلیل این موضوع را بدانید؟

زمان‌بندی یکی از آن جزئیاتی است که می‌تواند تاثیر بازاریابی پیامکی را چند برابر می‌کند. تحقیقات مشخص کرده است که افراد معمولا ظرف ۳ دقیقۀ یک پیامک دریافت شده را باز می‌کنند.

بنابراین، با یک زمان‌بندی درست می‌توانید تاثیر پیامک خود بروی مشتریان را افزایش داده و بازگشت سرمایۀ خود را بسیار بیشتر کنید.

فقط کافی است بدانید که بهترین زمان ارسال پیامک برای تجارت شما چه ساعت یا روزی است و بر اساس آن برنامه‌ریزی کنید. برای اینکه بهتر منظور ما را متوجه شوید، در ادامه یک مثال برای شما می‌آوریم:

 

فرض کنید که برای تبلیغ رستوران خود، یک پیشنهاد ویژۀ شام را در ساعت ۷ شب برای مشتریان خود می‌فرستید. اما در همین زمان بازی استقلال و پرسپولیس در جریان است. به نظر شما چند نفر بواسطۀ این پیامک به رستوارن شما می‌آیند و شام را آنجا صرف می‌کنند. احتمالا بیشتر از چند نفر توسط این تبلیغ به سراغ شما نخواهند آمد.

با این حساب، واضح است که زمان‌بندی یک عامل مهم در تاثیر یک برنامۀ پیامکی است. به همین دلیل، اینکه بازاریابان هیچ توجهی به زمان ارسال پیامک‌های خود ندارند و تنها به پیشنهادی که بر روی مشتری دارند تمرکز دارند، کمی تعجب‌آور و غافلگیرکننده است. چرا که آنها به یکی از تاثیرگذارترین عوامل در ارسال پیامک تبلیغاتی توجه نکرده‌اند.

بگذارید با همان فرض رستوران پیش رویم. همانطور که گفتیم شما یک رستوران دارید و می‌خواهید یک پیشنهاد ویژه برای نهار به مشتریان خود بدهید. برای بیشترین تاثیر می‌بایست این پیشنهاد را راس ساعت ۱۱:۳۰ صبح برای آنها ارسال کنید. این زمانی است که کارمندان گرسنه به این فکر می‌کنند که برای نهار چه چیزی بخورند و پیشنهاد شما برای آنها به منزلۀ یک فرصت استثنائی خواهد بود. فقط کافیست تصور کنید که چنین تبلیغی چقدر تاثیر بیشتری خواهد داشت. اما از طرف دیگر لازم است که تصمیم‌های لحظه‌ای نیز بگیرید. اگر که تجارت شما در یک شب بخصوص خلوت است و مشتری چندانی ندارید، همان موقع یک پیامک با یک پیشنهاد ارزشمند به مشتریان بدهید تا برای صرف شام شما را انتخاب کنند.

شما باید پیامک‌های خود را در زمان‌هایی ارسال کنید که ارزش پیشنهاد مطرح شده در آنها برای مشتریان شما بیشتر از همیشه است. این باعث می‌شود آنها بیشتر با پیامک شما ارتباط برقرار بکنند و احتمال اینکه در مورد پیشنهاد شما فکر کنند افزایش پیدا می‌کند. توجه کنید که حتی اگر برای ارسال در زمانی بخصوص دسترسی به اینترنت ندارید، می‌توانید پنل پیامک یا پنل اس ام اس را طوری تنظیم کنید که پیامک شما را در زمان مورد نظر به صورت خودکار ارسال نماید.

در ادامه می‌خواهم چند نکتۀ کلی را در مورد زمان ارسال پیامک به شما بگویم که در هر کسب و کاری می‌تواند در نظر گرفته شود.

 

بهترین زمان برای ارسال پیامکی در اوایل روز

شروع روز یک زمان مناسب برای ارسال پیامک تبلیغاتی است. در این زمان مردم کنجکاوند که روزشان را با دریافت اخبار جدید از اینترنت و خواندن پیام‌های دریافتی آغاز کنند. پس در حالت کلی می‌توانید روی این ساعات از روز حساب دیگری باز کنید.

۸:۰۰ تا ۱۲:۰۰ ظهر
یکی از محبوب‌ترین زمان‌ها برای ارسال پیام تبلیغاتی بین ساعت ۸ صبح تا ۱۲ ظهر است. در این مدت بسیاری از کارمندان در راه رسیدن به محل کارشان با موبایل سرگرمند، ایمیل‌هایشان را چک می‌کنند، پیام‌های مختلف را می‌خوانند و احتمال اینکه پیام شما را ببینند بسیار بیشتر است.

 

بهترین زمان برای ارسال پیامکی در پایان روز ۱۷:۰۰ تا ۲۱ شب
اگر کسب و کار شما جوری است که شب‌ها ارسال پیامک بیشتر جواب می‌دهد، توصیه میکنیم اس ام اس تبلیغاتی‌تان را بین ساعات ۵ عصر تا ۹ شب ارسال کنید. چرا؟ چون در این زمان اغلب مردم در حال استراحت کردن هستند و احتمال اینکه گوشی به دست باشند و پیام شما را ببینند بیشتر است.

ارسال پیامک از ساعت ۹ شب به بعد تاثیر چندانی ندارد. چرا؟ چون در این ساعات معمولاً مردم در حال آماده شدن برای رفتن به رختخواب هستند و خرید از شما را به فردا صبح موکول می‌کنند. اکثر این عزیزان فردا صبح که از خواب بیدار می‌شوند چیزی یادشان نیست و این یعنی شما در عمل شما از ارسال پیامک تبلیغاتی سودی نبردید.

تبلیغات پیامکی
بهترین زمان برای ارسال پیامکی در تعطیلات آخر هفته
مردم جمعه‌ها به دلیل تعطیلی ادارات و شرکت‌ها، اوقات فراغت بیشتری دارند و خیلی از آن‌ها بیشتر وقتشان را با گوشی موبایلشان سروکار دارند. در این‌جا سه پیشنهاد برای ارسال اس ام اس تبلیغاتی در روزهای جمعه داریم.

۹:۰۰ صبح تا ۱۲:۰۰ ظهر
خود من جمعه‌ها تا ۱۲ ظهر از تختم جدا نمی‌شوم و اغلب مواقع با گوشی موبایلم سرگرم هستم. فکر می‌کنم تعداد افراد مثل من زیاد باشد. پس هنگام ارسال پیامک تبلیغاتی این نکته را در نظر بگیرید. از این ساعت به یعد تا تقریباً وسط روز، مردم معمولاً سرگرم خانواده و دوستانشان هستند و خیلی به پیامک‌هایی که برایشان ارسال می‌شود روی خوشی نشان نمی‌دهند.

۱۶:۰۰ بعد از ظهر تا ۱۹:۰۰ عصر
این زمان متعلق به افرادی است که کارهای روزانه‌شان را انجام داده‌اند و الان وقت استراحت کردنشان است. خب مردم در این ساعات بیشتر به کارهای شخصی می‌پردازند و باز هم احتمال دست گرفتن گوشی توسط آن‌ها و دیدن پیامک شما بالا است.

 

سامانه پیامک مخابرات – مجری پیام کوتاه برند های معتبر

نوشته های مرتبط
پست های مرتبط با پستی که در حال خواندنش بودید
راهنمای کامل خرید پنل اس ام اس
نوشته شده توسط پرهام محمدی
نوشته شده توسط پرهام محمدی
نوشته شده توسط پرهام محمدی
نوشته شده توسط پرهام محمدی
X
ارسال پیامک از اینترنت
ارسال و دریافت پیامک تکی و انبوه
مشاهده تعرفه ها

تماس با ما

تماس با ما

برگشت به منوی تماس ها

واتساپ ( WhatsApp )

واتساپ ( WhatsApp )

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

اینستاگرام ( Instagram )

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها

برگشت به منوی تماس ها